trashoutKalendár udalostí
15.marca
2016
písomná časť maturity zo slovenského jazyka a SJSL
16.marca
2016
písomná časť maturity z cudzích jazykov
17.marca
2016
písomná časť maturity z matematiky
18.marca
2016
písomná časť maturity z
MJ a lit., UJ a lit.
Matura.sk drží
viac ako
45 000 maturantomAdministratíva k maturite

Najnovšie informácie
Leto s Me, Myself & I
Zdroj: matura.sk

19.6.2015 TOTO LETO NEMUSÍŠ CESTOVAŤ NIKAM, ZAHRANIČIE PRÍDE ZA TEBOU! V čase prázdnin za Tebou prídu zahraniční lektori z rôznych kútov sveta, aby Ťa naučili kopu nových vecí a pomôžu Ti zdokonaliť si komunikáciu v anglickom jazyku.

Aktualizované požiadavky na maturantov 2015!
Zdroj: matura.sk

5.3.2015 Čo od nás požadujú tety a ujovia z MŠ SR? Je potrebné to čítať? nie... hlavne nestresuj a čítaj poriadne zadania!

Dobi sa energiou počas školy!
Zdroj: matura.sk

19.10.2014 University Dance Center otvára svoje tanečné a pohybové kurzy v 8 mestách na Slovensku aj pre stredoškolákov.

Cez leto do Gruzínska!
Zdroj: mladiinfo.sk

26.6.2014 Pokračovanie minuloročného úspešného ECO projektu v Gruzínsku. Vydaj sa na objavnú cestu za inými kultúrami a tajomstvami Gruzínska. Spoznáš krásnu krajinu, nových ľudí, pomôžeš miestnym a možno sa dozvieš niečo nové aj sám o sebe!

Štúdium a práca v zahraničí
Zdroj: matura.sk

6.6.2014 Volám sa Radoslav. V Austrálii som strávil 7 mesiacov skvelého života. Pôvodne som chcel ísť do Austrálie len pracovať, ale pri zbieraní informácií som zistil, že pre nás Slovákov je takmer nemožné získať pracovné vízum do Austrálie. Ťažko ťa zamestnávateľ na diaľku zamestná, keď ťa ani nepozná.

Vzdelávací projekt cez prázdniny
Zdroj: matura.sk

18.4.2014 Máš chuť precestoval celý svet, ale dva mesiace ti na to nestačia? Chceš zažiť super leto a získať nových kamošov nielen zo Slovenska ale aj z celého sveta?

Prečo niektorí ľudia nikdy nebudú šťastní
Zdroj: eduworld.sk

22.3.2014 Paradoxom dnešnej doby je, že máme stále viacej možností, slobodnej voľby, no nikdy v skutočnosti nie sme spokojní a šťastní. Stále hľadáme niečo „viac“. Viaceré štúdie dokázali, že najšťastnejší ľudia žijú práve v najchudobnejších krajinách, kde je možnosť výberu mizerne malá, prípadne žiadna. Čím to je?

AKTUALIZOVANÉ Kritériá pre maturantov
Zdroj: matura.sk

6.3.2014 Čo od nás očakáva MŠ ako maturantov? Ako je to s tými %, kedy prejdem a kedy si mám začať baliť doma veci?

Štipendiá na letnú školu v USA a Japonsku
Zdroj: matura.sk

21.2.2014 Hľadajú sa žiaci, ktorí túžia prežiť pár výnimočných týždňov na letnom kempe v Japonsku alebo USA. Americký kemp organizovaný Center for Talented Youth (CTY) je zameraný najmä na prehĺbenie si poznatkov v obľúbenom predmete, štipendium na letnú školu na International School of Asia v japonskej Karuizawe (ISAK) zahŕňa okrem kurzov na prehĺbenie si vedomostí aj tréningy zamerané na komunikačné schopnosti a riešenie problémov.

Online maturita už tento rok. Brali by ste?
Zdroj: atlas.sk

13.2.2014 V tomto roku si stredoškoláci vyskúšajú elektronickú maturitu, test na počítači si napíšu aj niektorí deviataci. Pôjde však len o skúšobné testovanie „na nečisto“ na niektorých školách.

Austrália – cestovanie po východnom pobreží
Zdroj: matura.sk

14.10.2013 Po tom, čo som sa pred piatimi rokmi vrátil zo skoro ročného študijného pobytu v Austrálii, kde som si zlepšil angličtinu, spoznal nových kamarátov z celého sveta, mal možnosť pohladkať koalu a kenguru, užívať si život, slnko, pláže a more...

Kreativita- vrodená vlastnosť?
Zdroj: matura.sk

16.7.2013 Kreativita je o tom, že do nového diela, nápadu, vynálezu, vložíš kus zo seba. Tvoje pocity, tvoje myšlienky, tvoje nápady, tvoju osobnosť. Tak, aby tvoje dielko bolo nové a odlišné od tých ostatných.

Ako vyriešiš 4 prekážky na ceste k tvojej slobode?
Zdroj: matura.sk

1.6.2013 Vytáča ťa, že ti tvoji rodičia, učitelia, spolužiaci alebo ľudia v tvojom okolí diktujú ako máš žiť?

Škola snov - Nordahl Grieg
Zdroj: aktuality.sk

4.5.2013 Strednú školu Nordahl Grieg v nórskom meste Bergen navštevujú študenti určite s radosťou. Má na to všetky predpoklady. Nenadarmo získala prvé miesto v prestížnej súťaži dizajnu.

Skoly mozu prerusit vyucovanie
Zdroj: sme.sk

3.5.2013 Štrajkujúci učitelia vyzývajú svojich kolegov, aby v utorok 7. mája prerušili vyučovanie a diskutovali so žiakmi o školstve.

Neviem ako sa učiť
Zdroj: matura.sk

29.4.2013 Vedieť, ako sa učiť, je veľkou výzvou mnohých študentov, ktorým pomáham. V mojej tvorbe, článkoch, či videách dávam konkrétne rady, ako získať schopnosť učiť sa.

Falošné maturitné testy na internete nebude riešiť polícia
Zdroj: zive.sk

2.4.2013 Hoci falošné maturitné testy či falzifikáty výsledkov kolujúce na internete každoročne stresujú maturantov, ministerstvo školstva hovorí, že tomu nevie zabrániť. „Nemôžeme cenzurovať internet, a preto sa ministerstvo do budúcnosti nebude zaoberať riešením situácií, keď falošné maturitné testy sú zverejňované na internete v čase konania maturít," uviedli z tlačového odboru ministerstva pre TASR.

Zážitkové učenie
Zdroj: matura.sk

25.3.2013 Zážitkové učenie je jedna z najúčinnejších foriem učenia sa. Jedná sa o iný prístup pri učení, kedy sa miesto nudných grafov a tabuliek predkladajú ľuďom zážitky. Ak na vlastnej koži zažijeme niečo zaujímavé, vytvorí nám to skutočné spomienky.

Priebeh maturity 2013
Zdroj: matura.sk

9.3.2013 12. marca 2013 9:30 - 9:45 Vypĺňam záhlavia OH, administrátori nám dávajú úvodné pokyny. 9:45 - 11:15 Robím všetko čo môžem aby bol test vyplnený správne...

Kedy vlastne zmaturujem?
Zdroj: matura.sk

9.3.2013 Vyučovacie jazyky, cudzie jazyky: 1. Ak dostanem z ústnej najhoršie 3 (takže 1,2 alebo 3) a s testu viac ako 33 % (čiže 33 % je málo) nemusím sa stresovať, prešiel som :)...

Maturitný sloh zo SJ? Žiadny problém!
Zdroj: blog.sme.sk

8.3.2013 Aj teba čaká v utorok maturitný sloh zo slovenčiny? Aj vy sa bojíte, že vaše dieťa nezvládne maturitný sloh? Potom práve pre vás je nasledujúci blog.

Zabránia opatrenia úniku odpovedí?
Zdroj: tvnoviny.sk

7.3.2013 Majú zabrániť škandálu spred dvoch rokov, keď unikli otázky. Polícia vinníka nikdy nenašla.

Štrajk cez maturity nebude
Zdroj: skolskyservis.sk

6.3.2013 Písomné maturity a deviatacky monitor na budúci týždeň nenaruší štrajk učiteľov.

Nové známkovanie platí už pre tohtoročných maturantov
Zdroj: skolskyservis.sk

28.2.2013 Od apríla 2013 sa mení vzorec hodnotenia na pomer 2:3. To znamená, že väčšia váha sa bude prikladať na jazykovú zložku pri hodnotení ako na literárnu.

Tak bude či nebude?
Zdroj: hnonline.sk

28.2.2013 Štrajk učiteľov počas maturitných skúšok zrejme nebude. Nové školské odbory nemajú dostatočnú podporu na celoslovenskú akciu.

Na ústnej maturite bude viac gramatiky
Zdroj: sme.sk

27.2.2013 Časti učiteľov sa zmena nepozdáva. Skúšanie gramatiky považujú za ťažké.

Budú učitelia bojkotovať maturity?
Zdroj: noviny.sk

25.2.2013 Termín monitoringu deviatakov a písomné maturity sa pomaly blížia. Štrajk učiteľov je teda opäť aktuálny.

Slovenské univerzity prepadli
Zdroj: atlas.sk

23.2.2013 Do prvej päťstovky svetového hodnotenia vedecko-výskumných inštitúcií SCImago Institutions Rankings (SIR) 2012 sa nedostala žiadna slovenská univerzita. Slovenská akadémia vied (SAV) skončila na 429. mieste. V rámci regiónu východnej Európy dosiahla SAV 13. priečku, predbehli ju však všetky akadémie z krajín V4.

Pri výbere školy je dôležitý aj plat
Zdroj: pravda.sk

14.2.2013 Stredoškoláci pri výbere vysokej školy menia priority, ich rozhodovanie už neovplyvňuje vysnívané povolanie. Prihliadajú na to, či si po skončení vysokej školy nájdu prácu, ako aj na ponúkané platy.

Najhoršie a najlepšie vysoké na Slovensku v minulom roku
Zdroj: aktuality.sk

14.2.2013 Ktoré sú najlepšie a ktoré najhoršie fakulty vysokých škôl na Slovensku? Akademická rankingová a ratingová agentúra (ARRA) predložila v poradí už ôsme hodnotenie fakúlt slovenských vysokých škôl. Pozrite si výsledky.

V Čechách sa platí za prijímačky menej ako u nás
Zdroj: sme.sk

15.2.2013 Maturanti okrem vyššej ceny narazia pri vypĺňaní prihlášok na slovenské školy aj na vyššiu administratívnu záťaž.

Dokedy treba podať prihlášku na vysokú školu?
Zdroj: uips.sk

15.2.2013 Podrobné informácie Vám poskytnú študijné oddelenia a internetové stránky jednotlivých fakúlt a vysokých škôl. Na týchto stránkach sú publikované pokyny k vypĺňaniu elektronickej a papierovej prihlášky...

Študenti stredných škôl dostali rozum, lepšie vyberajú vysoké školy
Zdroj: aktuality.sk

15.2.2013 Každý rok dostanú vysoké školy vyše 100-tisíc prihlášok. Viac ako polovica maturantov má v pláne pokračovať v ďalšom štúdiu.

Ako sa naučiť anglicky? Časť 1
Zdroj: matura.sk

5.2.2013 Ako sa naučiť hovoriť po anglicky z pohodlia vlastnej obývačky. Bez nutnosti vycestovať.Ako sa naučiť hovoriť anglicky bez bifľovania gramatiky a slovníku...

O štrajku cez maturity sa rozhodne 6. marca
Zdroj: aktuality.sk

19.1.2013 O tom, či učitelia pôjdu do štrajku v deň, keď stredoškolákov čakajú písomné maturity, rozhodnú Nové školské odbory (NŠO) 6. marca.

Školy nebudú bojkotovať polročné uzatváranie známok
Zdroj: aktuality.sk

11.1.2013 Školy, ktoré zvažovali, že na protest žiakom neuzavrú na polroka známky, zo svojich plánov ustúpili.

Štrajk cez skúšky by nebol porušením zákona
Zdroj: aktuality.sk

11.1.2013 Učitelia by prípadným štrajkom počas testovania deviatakov a písomných maturít z cudzích jazykov 13. marca neporušili zákon.

Učitelia nepodporia bojkot počas maturít!
Zdroj: topky.sk

10.1.2013 Štrajk školských zamestnancov zostáva naďalej prerušený. Ďalšie protestné aktivity chcú školskí odborári podniknúť až v prípade, že minister nezapracuje ich požiadavky do vízie o ďalších krokoch v školstve, ktorú má do konca marca predložiť parlamentu.

Štrajk v prvý deň maturity?
Zdroj: TVNoviny.sk

7.1.2013 Nové školské odbory (NŠO) chcú štrajkovať 13. marca, v deň, keď čakajú maturantov písomné maturity z cudzích jazykov.

Budú ohrozené vysvedčenia a maturity?
Zdroj: TVNoviny.sk

5.1.2013 Najväčší štrajk v histórii Slovenska odštartoval 26. novembra, po troch dňoch ho odborári prerušili.

Najhoršie a najlepšie vysoké školy
Zdroj: Aktuality.sk

4.1.2013 Ktoré sú najlepšie a ktoré najhoršie fakulty vysokých škôl na Slovensku? Akademická rankingová a ratingová agentúra (ARRA) predložila v poradí už ôsme hodnotenie fakúlt slovenských vysokých škôl. Pozrite si výsledky.

Učitelia zvažujú, ako štrajkovať.
Zdroj: SME.sk

22.11.2012 Pedagogickí zamestnanci sú pripravení štrajkovať minimálne tri dni, na rozdiel od nepedagogických.

Školskí odborári zvažujú bojkot maturít
Zdroj: SME.sk

9.11.2012 Na východe je väčšia iniciatíva, smerom na západ podpora klesá, hovorí podpredseda odborov pre stredné školy.

Maturitné skúšky sú ohrozené
Zdroj: HNonline.sk

9.11.2012 Školskí odborári stupňujú tlak – zvažujú štrajk počas maturitných skúšok. Ak vláda nezvýši platy učiteľov o desať percent, pripúšťajú, že zablokujú maturantom cestu na vysokú školu.

Učitelia budú štrajkovať od 26. novembra
Zdroj: tvnoviny.sk

15.10.2012 Učitelia a zamestnanci školstva budú štrajkovať. Po doterajších rokovaniach zástupcov zväzu, ktoré nepriniesli očakávané výsledky, Rada Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku vyhlásila štrajk zamestnancov školstva so začiatkom 26. novembra o 6.00 h.

Na dobrý projekt môžete získať 5 000 eur
Zdroj: tvnoviny.sk

14.10.2012 Projekty na zvýšenie kvality vyučovacieho procesu na vysokých školách môžu byť podporené v rámci grantového programu Kvalita vzdelávania.

Neviete písať slohy?
Zdroj: aktualne.sk

4.10.2012 Nevedieť písať slohy môže byť pre maturanta osudným. Ak sa mu totiž nepodarí sloh, alebo pohorí v testoch externej časti, čakať na opravu musí desať mesiacov od času, kedy školu ukončia jeho spolužiaci.

Kedy zmaturujem? Aktualizované...
Zdroj: matura.sk

4.10.2012 Keď získam z testu viac ako 33 % (čiže 33 % je málo) a súčasne zo slohu viac ako 25 % (takže 25 % je málo) a z ústnej najhoršie 3 (takže 1,2 alebo 3), nemusím sa stresovať, prešiel som :) Na ústnu maturitu môžem ísť bez ohľadu na výsledky z testu či slohu.

Maturita - formalita?!
Zdroj: matura.sk

27.9.2012 Maturita jedna z najdôležitejších skúšok nášho života, pred ktorou má každý zmiešané pocity a strach ale po ukončení si aj tak povie známe slová: „MATURITA FORMALITA."

Maturita 2013, ako sa veci zmenili
Zdroj: matura.sk

25.9.2012 Témy PFIČ MS zo SJL, MJL, UJL a SJSL budú v deň testovania vyhlásené prostredníctvom Slovenského rozhlasu a budú tiež zverejnené na webových stránkach NÚCEM, KŠÚ a ÚIPŠ-ŠVS.

Čo je maturita?
Zdroj: matura.sk

21.9.2012 Maturitnú skúšku musí absolvovať každý z nás - či chce alebo nie. Maturanti sa pri zelenom stole stretnú zoči-voči nielen so svojimi vyučujúcimi, ale aj ďalšími členmi komisie.

Ako “vyrásť” počas štúdia?
Zdroj: mladiinfo.sk

17.9.2012 Dva roky sa v Mladiinfo zamýšľame nad tým, aké existujú možnosťami počas štúdia na VŠ.  Na seminári v Estónsku sme dostali nápad. Výsledkom je ASK model, v ktorom sa kombinujú POSTOJE + ZRUČNOSTI + VEDOMOSTI (Attitudes + Skills + Knowledge). Ako teda “vyrásť” počas štúdia checkuj tu

Učitelia potvrdili štrajk
Zdroj: sme.sk

11.9.2012 Slovensko sa pripravuje na najväčší štrajk učiteľov v histórii. Odborári hlásia, že do neho ide až 90 percent zamestnancov škôl.

20% zľava na všetky učebnice a slovníky
Zdroj: martinus.sk

7.9.2012 Späť do školy so skvelou zľavou! Všetky učebnice a slovníky v našej ponuke sme zlacnili o 20%!

Získaj štipendium do USA
Zdroj: Anezka Oravcova

5.9.2012

UZAVIERKA PRIHLASOK: 20. septembra 2012!

Vyzva na ziskanie stipendia je urcena studentom, ktori nastupuju v sk.roku 2012/13 do maturitneho rocnika strednej skoly.

Hladame sikovnych, motivovanych a ambicioznych studentov, ktori maju chut a energiu studovat v zahranici a ziskat tak vsetky vyhody stipendia, ktore ponukame:

  • plne hradene 4-rocne stipendium na Babson College, Boston, USA (www.babson.edu/defineyou)
  • stupen Bachelors of Science degree v hodnote 250 000 USD
  • plne hradene ubytovanie, strava, skolne, preprava do/z USA
  • po ukonceni prveho semestra je ponuknuty exkluzivny letny internship program
  • po ukonceni studia bude absolventovi ponuknute miesto v ramci spolocnosti Kronospan (35 zavodov napriec Europou)

Neváhaj a kontaktuj: 

Anezka Oravcova, oravcova@kronovision.sk, +421 917 602 580

Na úrad práce po škole zabudnite!
Zdroj: MladiInfo.sk

17.6.2012 Aj Vás straší predstava, čo budete robiť ak hádam úspešne skončíte školu? Najmä my, študujúci humanitné smery máme podľa odborníkov a štatistík najhoršiu uplatniteľnosť na trhu práce.

Maturity zrušili mýtus o jednotkároch
Zdroj: HNonline.sk

3.6.2012 Externé maturity rozkladajú mýtus o jednotkároch. Stredoškoláci s výstavnými vysvedčeniami dosiahli v testoch podpriemerné výsledky, a naopak – študenti, ktorých učitelia hodnotili dvojkami a trojkami, obstáli skvele.

Maturitné výsledky gymnazistov vyvolávajú otázky
Zdroj: TVNoviny.sk

3.6.2012 Maturanti z osemročných gymnázií vedomosťami neohúrili. Úlohy v maturitnom teste zo slovenčiny zvládli úplne rovnako ako štvorroční gymnazisti.

Rebríčky škôl podľa výsledkov maturít
Zdroj: TVNoviny.sk

1.6.2012 Gymnáziá "vybuchli" z cudzích jazykov. Namietajú, že na iných školách maturovalo menej ľudí.

Čo spraviť ako prvé po maturite?
Zdroj: Cas.sk

1.6.2012 Prišiel čas postaviť sa na vlastné nohy! A dokázať sebe i ostatným, že sa o seba viete postarať sami. Pre niektorých to platí už po ukončení strednej školy, pre iných až po vysokej škole.

Žiaci zhoreli na angličtine!
Zdroj: Aktuality.sk

31.5.2012 V písomných testoch z angličtiny dosiahli tohtoroční maturanti horšie výsledky ako vlaňajší. Podľa riaditeľky ústavu, ktorý testy zostavuje, Romany Kanovskej, sa pod to podpísal fakt, že gymnazisti museli maturovať povinne z ťažšej úrovne cudzieho jazyka B2.

Prihlášky na nadstavbu a pomaturitné štúdium do štvrtka
Zdroj: Aktuality.sk

29.5.2012 Už len do štvrtka môžu absolventi stredných škôl podávať prihlášky na nadstavbové a pomaturitné štúdium. Prihlášku prijíma riaditeľ príslušnej strednej školy.

Ktoré otázky naháňajú najväčší strach?
Zdroj: Cas.sk

22.5.2012 Maturanti mali na výber z 39 predmetov, ktoré sa oproti vlaňajšku rozšírili o umenie a kultúru a rómsky jazyk a literatúru. Bezpochyby každý maturant má v podvedomí otázku, ktorej sa bojí ako čert kríža a modlí sa, aby si ju nevytiahol.

Začínajú ústne maturity
Zdroj: Aktuality.sk

21.5.2012 Stredoškolákom v posledných ročníkoch sa dnes končí akademický týždeň, od pondelka ich čakajú ústne maturity. Ešte v polovici marca sa abiturienti pasovali s písomnými maturitami.

Štúdium v zahraničí cez Erasmus
Zdroj: MladiInfo.sk

2.5.2012 Koľko študentov ročne odchádza na Erasmus? A koľko ku nám prichádza zo zahraničia? Pripravili sme pre Vás program Erasmus z pohľadu Slovenska. Aktuálne štatistiky a trendy sme prehľadne spracovali v troch grafoch.

Tento týždeň maturuje v náhradnom termíne 161 študentov
Zdroj: TVNoviny.sk

19.4.2012 Choroba či iné prekážky im zabránili skúšku absolvovať v riadnom termíne. Uskutočňuje sa na vybraných 17 stredných školách vo všetkých krajoch, ktoré určili krajské školské úrady

Reakcia NUCEM na sťažnosti
Zdroj: NUCEM

2.4.2012 Reakcia na pripomienky Slovenskej asociácie učiteľov slovenčiny k externej časti a písomnej forme internej časti maturitnej skúšky v školskom roku 2011/2012.

Vzbura proti maturite je vraj nezmysel
Zdroj: TVNoviny.sk

29.3.2012 "Žiadna z doterajších zmien v maturitných skúškach nebola zavedená do praxe počas štúdia, vždy je pripravená tak, aby sa dotkla študentov, ktorí nastúpili do prvého ročníka a zmena ich zastihne až v štvrtom ročníku..."

Ministerstvo školstva reaguje na petíciu proti maturitám
Zdroj: TVNoviny.sk

27.3.2012 Ministerstvo školstva petičnú akciu akceptuje, avšak tvrdí, že sťažnosti študentov doposiaľ nezaznamenal. "Podľa štatistík neabsolvuje úspešne maturitnú skúšku len päť percent študentov, čo nie je číslo, ktoré by malo iniciovať zmenu maturitnej skúšky..."

Stredoškoláci sú nespokojní s priebehom maturity
Zdroj: HNonline.sk

26.3.2012 Rezort školstva žiadajú zmeniť maturitné otázky tak, aby sa zhodovali s matériou, ktorú žiaci počas štúdia na strednej škole preberajú.

Stredoškoláci sú nespokojní s priebehom maturity, rozbiehajú petíciu
Zdroj: aktuality.sk

26.3.2012 Študentská rada stredných škôl SR vyhlásila petičnú akciu Stop nespravodlivej maturite. Podľa prezidenta Rady Andreja Barborku je reflexiou na nespokojnosť žiakov maturitných ročníkov stredných škôl, ale aj pedagógov na tohtoročný priebeh maturitnej skúšky.

Súčasná maturita zlyháva, treba novú, tvrdia študenti a pedagógovia
Zdroj: topky.sk

26.3.2012 Úroveň požadovaných vedomostí je z roka na rok vyššia a my, žiaci stredných škôl, už odmietame akceptovať neustále novinky zo strany Ministerstva školstva

Kedy budú výsledky?
Zdroj: iedu.sk

20.3.2012 Výsledky žiakov v externej časti maturitnej skúšky budú na stredné školy dodané v elektronickej aj písomnej forme do 11. mája 2012.

Preskúšaj si maturitu cez program iMEMO
Zdroj: imemo.sk

20.3.2012 PR článok: Program položí otázku a ponúkne na výber tri možné odpovede. Minimálne jedna z odpovedí je vždy správna. Dve daľšie odpovede sú stanovené náhodne, čiže nedochádza k opakovaniu otázky s tými istými odpoveďami.

Maturita ala Loto 2012
Zdroj: Lences.blog.sme.sk

17.3.2012 Konečne je to za nami. Týždeň, ktorý sa v maturantských ročníkoch niesol v duchu písomnej maturity. Vlastne, to maturita nebola. Tento rok bola maturita o niečo úplne inom len nie o vedomostiach. Hlavne tá zo slovenčiny.

Maturity pripomínali hru: Hádaj na čo myslím
Zdroj: TVNoviny.sk

16.3.2012 Hádaj, na čo myslím. V tomto duchu sa podľa študentov niesli tohtoročné písomné maturity. Hlavnú úlohu v testoch totiž nehrali vedomosti, ale skôr logika a rýchlosť čítania. Za pravdu stredoškolákom pritom dávajú aj mnohí učitelia.

Aj majster tesár sa utne: Maturanti dostali chybné zadanie!
Zdroj: vas.cas.sk

16.3.2012 Tí, čo im mali ísť príkladom, pochybili. Maturantom sa v rámci skúšok dospelosti zo slovenského jazyka dostali do rúk testy s pravopisnou chybou.

Maturantov zaskočila aj angličtina
Zdroj: SME.sk

15.3.2012 Texty na počúvanie nahovorili spolovice anglickí a americkí rodáci. Maturanti všetkým nerozumeli.

Na internete boli falošné maturitné testy, k úniku nedošlo
Zdroj: Vas.Cas.sk

14.3.2012 Výsledky opäť na internete?! Ani tento rok sa začiatok písomných maturít nezaobišiel bez komplikácií.

Z tohto vás na maturitách išiel šľak trafiť
Zdroj: TVNoviny.sk

14.3.2012 Vyzerá to tak, že sa do testov opäť raz dostali aj nie celkom jednoznačné úlohy.

Maturanti našli chybu v slovenčine
Zdroj: SME.sk

14.3.2012 Polovica písomnej maturity zo slovenčiny zisťuje, či študenti rozumejú textu. „Rozčarovanie, sklamanie a hnev,“ opisuje maturant Tomáš pocity...

Maturanti píšu slohy o smoliarstve i Facebooku
Zdroj: SME.sk

13.3.2012 Stredoškoláci v poslednom ročníku si môžu písať diskusný príspevok o súčasných hodnotách na motív výroku Borisa Filana: "Budeme sa prepadať od hanby, keď si spomenieme, na čo sme sa pozerali, čo sme čítali a čo sme počúvali."

Písomné maturity sa začínajú v utorok slovenčinou
Zdroj: SME.sk

12.3.2012 V utorok (13.3.) sa začínajú stredoškolákom písomné maturity. Ako prvý príde na rad slovenský jazyk a literatúra.

Pre únik maturít sa budú sťažovať na políciu
Zdroj: SME.sk

8.3.2012 Minulý rok unikla na verejnosť asi tretina testu z angličtiny v úrovni B1. Tento rok preto posilnia bezpečnostné opatrenia.

Čo sa zmení tento rok na písomných maturách?
Zdroj: Topky.sk

6.3.2012 Tento rok sa aj v testoch zo slovenčiny či maďarčiny objavia grafy a tabuľky. U gymnazistov je novinkou povinná maturita z vyššej úrovne cudzieho jazyka.

Alkohol - legálna droga
Zdroj: ICM.sk

5.3.2012 ICM Pov. Bystrica zorganizovalo na ZŠ sv. Augustína v P. Bystrici besedu o látkových závislostiach. V Slovenskej republike je najrozšírenejšou legálnou drogou alkohol, diskutovali sme o príčinách, prečo mladí ľudia siahajú po alkohole.

Prečo študovať na vysokej škole
Zdroj: iedu.sk

1.3.2012 Vyšší plat, nižšia nezamestnanosť a nemateriálne benefity. S vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa narastie plat priemerne o 471 až 474 eur v porovnaní s úplným stredoškolským vzdelaním.

Od pondelka budú prázdninovať žiaci na východnom Slovensku
Zdroj: Aktuality.sk

24.2.2012 Štafetu jarných prázdnin v pondelok 27. februára preberú žiaci v Prešovskom a Košickom kraji. Na východe Slovenska sa školy znova otvoria 5. marca.

Žiakom na západnom Slovensku sa začínajú v pondelok jarné prázdniny
Zdroj: Aktuality.sk

17.2.2012 Žiakov z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja čaká týždňový oddych od školy. Napriek tomu, že počasie pripomína skôr Vianoce, sa im v pondelok (20.2.) začínajú jarné prázdniny. Do lavíc znova zasadnú 27. februára.

Medzinárodná študentská konferencia v Maribore
Zdroj: Mladiinfo.sk

10.2.2012 Cieľom je umožniť stretnutie študentov z rôznych krajín a ich diskusiu na spoločensky dôležité témy. Účastníci nemusia platiť žiadny účastnícky poplatok. Jediný náklad je cesta do Mariboru.

Štúdium v Dánsku so Scandinavian study
Zdroj: scandinavianstudy.com

9.2.2012 Rozhodnutie študovať na vysokej škole, patrí medzi jedno z významných rozhodnutí mladého človeka a ovplyvní jeho osobnostný a profesionálny vývoj v budúcnosti. Nadobudnuté skúsenosti, odborné vedomosti a absolventský diplom sa považujú na trhu práce už za samozrejmosť.

Študenti sa budú môcť lepšie rozhodnúť kam na vysokú školu
Zdroj: Aktuality.sk

3.2.2012 Študenti sa budú môcť lepšie rozhodnúť pri výbere vysokej školy vďaka novele vysokoškolského zákona, ktorú dnes napoludnie schválila Národná rada SR.

Študenti pozor! Maturita bude prísnejšia
Zdroj: Aktuality.sk

4.9.2011 "Nebude to dramatické sprísnenie, znamená to, že nerátame s tým, že by desiatky percent študentov nezmaturovali. Máme však signály z praxe, ktoré hovoria, že maturity sprísňovať treba," povedal tento týždeň po rokovaní vládneho kabinetu (31.8.) minister školstva Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS). Jednou z foriem tohto sprísňovania by malo byť zvýšenie významu externej časti maturitnej skúšky.

Maturitu v Česku nespravilo 20% študentov
Zdroj: Cas.sk

15.6.2011 K tým, ktorí pri maturite neobstáli, je však nutné prirátať ešte ďalších takmer 10 percent maturantov, ktorých ich škola k maturite ani nepripustila. Možnosť nápravy má tak pred sebou do konca septembra takmer tretina žiakov tohtoročných maturitných ročníkov. V Prahe o tom informoval minister školstva ČR Josef Dobeš s tým, že ide o asi 27.000 žiakov.

EROTICKÉ FOTO MATURANTOV: Takéto tablo vystavili na verejnosti!
Zdroj: Noviny.sk

9.6.2011 Erotické, dráždivé, vzrušujúce... Presne takéto tablo nafotili maturanti z Čiech! Nazvali ho ako ináč Do naha! Na fotografiách pózujú len v Adamovom a Evinom rúchu a ich pohlavné orgány zakrývajú len hudobné nástroje, futbalová lopta, klobúky, slnečnice či kabelky...

Maturita + objektívnosť? Nebuďte trápni...
Zdroj: kollarcik.blog.sme.sk

24.5.2011 Bohužiaľ som tento rok musel aj ja podstúpiť maturitnú skúšku. Tentokrát išlo o čosi viac "objektívnejšiu" časť - ústnu. Stresujúce pojašené hlavy špolužiakov ma pravidelne dostavali do varu už od rána (samozrejme väčšina z nich bola nabifľovaná až po končeky vlasov). Mnohí z nich sa budú po maturite uškŕňať a vykrikovať maturita - formalita. Avšak pochybujem o tom, že vôbec vedia, čo to znamená. Alebo sa mýlim?

Je vzdelanie ďalšia bublina?
Zdroj: Aktuality.sk

27.4.2011 Britský týždenník The Economist si vedno s americko-nemeckým investorom Petrom Thielom kladie otázku, či nás po bubline v informačných technológiách a realitách nečaká ďalšia bublina vo vysokoškolskom vzdelávaní. Ak je to pravda, potom Slovensko je hotovým kráľovstvom bublifukov.

Podvodníci si môžu vydýchnuť, maturity z angličtiny sa nezopakujú
Zdroj: TVNoviny.sk

18.3.2011 Písomné testy z anglického jazyka (úroveň B1), ktorých odpovede predčasne zverejnili na internete, nebudú musieť študenti opakovať. Vydýchnuť si tak môžu tí, ktorí sa vďaka prezradeniu mohli na skúšku lepšie pripraviť.

Niektorí maturanti poznali odpovede z angličtiny skôr
Zdroj: TVNoviny.sk

17.3.2011 Maturity sprevádza škandál. Študenti tvrdia, že správne odpovede z anglického jazyka poznali ešte pred písomkou. Večer predtým vraj kolovali na internete.

Maturita 2009 a maturitné témy
Zdroj: InternetoveNoviny.sk

13.3.2009 Od 17. marca do 20. marca 2009 bude približne 61 700 maturantov na zhruba 755 stredných školách písať externú časť a písomnú formu internej časti (PFIČ) maturitnej skúšky. Ústne maturity sa potom uskutočnia v období od 18. mája do 5. júna 2009.

"Senzi finta" Maturita 2005
Zdroj: Exil.sk

10.10.2004 Jedným z najdiskutovanejších tém v súčasnej študentskej spoločnosti sú pripravované zmeny týkajúce sa obsahu i formy maturitnej skúšky. Pozrime sa na problém očami našich budúcich maturantov, ktorých sa to týka azda najviac.

Tablá - Galéria

galéria maturitných tabiel, vystavených pre údiv všetkým, akí kreatívni sú naši slovenskí maturanti ...


Maturitné testy

všetko pokope. Maturitné testy, maturitné témy na slohy, správne odpovede tiež nazývané kľúče správnych odpovedí.
A k cudzím jazykom primiešavame aj zvukové nahrávky?


Ako sa učiť?

učenie niekomu nejde, ale možno len preto, že nenaďabil na správnu alchýmiu svojej hlavy. Ak naozaj hľadáš metódy ako si uľahčit naberanie informácií, tak toto je sekcia pre teba ...


Dátumy a časy maturity 2014

časový harmonogram z pohľadu nás študentov. Takže pekne po hodinách rozpísané, čo ťa čaká počas dňa D nazvanom "Externá časť maturity"
trashoutMatura.sk logo


stipendiumPortál o stužkovej, scénky, firmy, oznamká, šaty
Tablá
Pridaje si aj vy svoje tablo
týždňa
Ako sa chcete niečo naučiť keď tu stále rozprávam ja?


Navigácia v povolaníillegal dumps in -

-

found

-

reporters

-

cleaned

trashout.me tree